Pomáháme
srdcem

Pomáháme těm,
kteří ze všeho nejvíc
potřebují okamžitou pomoc

Více o nadačním fondu

Aktuality/Eventy

Pořízení oční navigace Tobii PCeye pro Denní centrum Mateřídouška

Pořízení oční navigace Tobii PCeye pro Denní centrum Mateřídouška

Přidáno 4. 10. 2023

Slyšeli jste někdy o počítači Tobii PCEye, díky kterému se mohou hendikepovaní dorozumívat pohledem? Že ne? Nevadí, my jsme o tomto zařízení nedávno také slyšeli poprvé!
 
Moc rádi jsme se finančně podíleli na pořízení této unikátní pomůcky pro Denní centrum Mateřídouška. Vnímáme to jako velmi důležitý krok pro každodenní fungování klientů stacionáře s pracovníky. Toto malé, ovšem velmi inovativní zařízení je neuvěřitelným krokem vpřed pro všechny, kteří se potýkají s komunikačními obtížemi kvůli zdravotnímu postižení. Umožňuje alternativní komunikaci lidem, kteří nemohou mluvit, nebo mají velmi omezenou schopnost mluvit. To zahrnuje i ty, kteří nemohou ovládat své ruce pro psaní na klasickém počítači nebo pro jakýkoliv jiný pohyb.
 
Jak to přesně funguje? Kamery umístěné pod monitorem počítače sledují směr pohledu a pohyb očí. Klienti pouze pohledem indikují, na co se chtějí podívat a Tobii PCEye jim odpovídá. To také znamená, že počítač může přehrávat zvuky, básničky, nebo dokonce mluvit za klienta. Vše se děje pouhým pohledem nebo mrknutím očima.
 
Přejeme si, aby Tobii PCEye pomohl klientům Mateřídoušky nejen v sociální interakci s okolím, ale aby se jim díky němu otevřely nové možnosti pro výuku, rozvoj dovedností a vnesl jim radost do každého dne. 

 

 

 
Galerie


Poslední aktuality

9Feb

Benefiční den - Pomáháme Nelince

Benefiční den Nadačního fondu Františka Štěpánka, který nese podtitul „Pomáháme Nelince“.

>celý článek

5Jan

Každý gól pomáhá!

HC Baník Sokolov projevuje neskutečnou podporu našemu nadačnímu fondu!

>celý článek

12Dec

Hokejový zápas pro Michalku

V pondělí 18. prosince proběhne v Sokolově charitativní hokejový zápas pro Michalku.

>celý článek

11Dec

Pomohli jsme 34 žadatelům! A to i díky Vám!

Děkujeme, že pomáháte s námi!

>celý článek

Zobrazit všechny aktuality